Libra Ibuk

Covid 19 - Procedury

covid

...

 15mapa

Aktualności

700x122  images 2020 BO sroda 0306 ciąg znaków wzór 1a

Spotkanie z Pawłem Wakułą - rysownikiem prasowym, ilustratorem i pisarzem.

Spotkanie z Pawłem Wakułą - rysownikiem prasowym, ilustratorem i pisarzem.W ramach realizacji Budżetu Obywatelskiego "Książka dla każdego. Każdy czyta to, co lubi" 5 października odbyło się spotkanie z Panem Pawłem Wakułą - autorem książek historycznych dla dzieci, rysownikiem i ilustratorem prasowym. Pan Paweł jest absolwentem malarstwa i pedagogiki artystycznej na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Od lat związany z tygodnikiem „Angora”. Sporą rolę w twórczości Pawła Wakuły odgrywają zagadnienia historyczne. Znajduje to swoje odbicie w serii książek, które napisał wspólnie z Kazimierzem Szymeczko i Grażyną Bąkiewicz.

W cyklu „Zdarzyło się w Polsce” dzieci mogą przeczytać po dziesięć opowiadań na temat czasów panowania w Polsce Piastów, Jagiellonów, a także na temat Rzeczypospolitej Szlacheckiej i czasów rozbiorów. Na serię składają się tytuły: „Piastowskie orły”, „Od morza do morza”, „Husarskie skrzydła” oraz „Walka o wolność”. Ponadto Wakuła samodzielnie napisał też „Jagiełłę pod prysznicem” – zabawną opowieść o władcach Polski, która zaciekawi każdego młodego czytelnika, nawet tego, który dotychczas nie pałał entuzjazmem do historii.
Dodatkowym walorem spotkania były pamiątkowe autografy i indywidualne rysunki złożone przez autora na zakupionych książkach. 

Spotkanie z Pawłem Wakułą - rysownikiem prasowym, ilustratorem i pisarzem.   Spotkanie z Pawłem Wakułą - rysownikiem prasowym, ilustratorem i pisarzem.   Spotkanie z Pawłem Wakułą - rysownikiem prasowym, ilustratorem i pisarzem.   Spotkanie z Pawłem Wakułą - rysownikiem prasowym, ilustratorem i pisarzem.